Powrót do: Wyposażenie domu

Apteka internetowa poleca na kleszcze, komary, meszki


Kleszcze, komary i meszki to te znienawidzone przez wszystkich insekty, które potrafią zepsuć najpiękniejsze chwile na świeżym powietrzu. Oprócz tego, że są strasznie uciążliwe, mogą być także niebezpieczne. To one przenoszą różne choroby, których skutki czasami wymagają długiego leczenia.

Zabezpiecz się przed kleszczami

Warto się zatem zabezpieczyć przez atakiem kleszczy, komarów i meszek. Na rynku dostępnych jest wiele środków odstraszających, w wygodnej formie. Polecany przez nas jest SIO Activ Płyn przeciw insektom. To płynny spray do stosowania na skórę. Zapewnia ochronę przed insektami nawet do 7 godzin, przy czym jest łagodny dla skóry. Innym sposobem ochrony są wygodne Mosquiterum plastry odstraszające owady.

Preparaty na ukąszenia owadów

Są one przeznaczone dla dorosłych i dzieci powyżej pierwszego roku życia. Nie powinno się ich stosować bezpośrednio na skórę, gdyż mogą okazać się szkodliwe. Przyklejone na ubranie lub elementy najbliższego otoczenia skutecznie odstrasza nieproszonych gości przez kilka godzin. Kiedy jednak dojdzie już do ukąszenia komarów i meszek ratunkiem będzie Entil Ukąszenia. Jest to żel zmniejszający obrzęki oraz łagodzący podrażnienia powstałe na skutek ukąszenia.

Reakcja organizmu na ukąszenia

Skutecznie usuwa toksyny wstrzyknięte przez owady, zapobiegając bolesnej reakcji organizmu. O ile przy ukąszeniu komarów i meszek reakcja organizmu, choć nie przyjemna, nie powinna zagrażać życiu i zdrowi, chyba, że jesteśmy uczuleni. Kleszcze natomiast mogą zrobić nam poważną krzywdę i w przypadku wbicia się kleszcza w nasze ciało powinniśmy zasięgnąć porady lekarza.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy