Powrót do: Materiały budowlane

Specyficzny obszar projektowania


Mówiąc o projektowaniu, myśli się zazwyczaj o projektowaniu wnętrz, budynków lub idąc w innym kierunku, ubrań. Oczyma wyobraźni widzi się więc szkice i wizualizacje różnego rodzaju budynków, zarówno tych użyteczności publicznej, jak i budynków mieszkalnych.

Co można zaprojektować?

Mogą to być też mosty, wiadukty czy inne konstrukcje, precyzyjnie rozrysowane na rysunkach technicznych, z zachowaniem danych dotyczących poszczególnych wielkości i wysokości. W przypadku branży modowej i tekstylnej, widzi się rysunki z artystycznym sznytem, we wszelkich odcieniach, ilustrujące załamania materiału i układ szwów.

Projekt formy wtryskowej

Projektowanie ma jednak także zupełnie inne, jeszcze bardziej techniczne wymiary. Przykładem może być projektowanie form wtryskowych, czyli działanie o zupełnie innym charakterze, niż te, z którym ma się do czynienia w przedstawionych wcześniej specyfikach sytuacji. Z projektowaniem tego typu mają do czynienia osoby związane z branżą tworzyw sztucznych. Można z tego działania stworzyć własną specjalizację, główny obszar działania.

Można też nabyć związaną z tym wiedzę i umiejętności, aby w pełniejszy sposób funkcjonować w branży, mieć lepsze pojęcie i rozeznanie w dziedzinie, w której prowadzi się określoną działalność. Każde podejście ma swoje dobre strony, a dodatkowa wiedza nigdy nie okaże się zbędna.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy