Powrót do: Wyposażenie domu

Przydatne akcesoria silikonowe do kuchni


Silikonowe przybory kuchenne od kilku dobrych lat zdobywają serca pań i panów rządzących w kuchniach. Nic dziwnego - ten materiał jest bardzo funkcjonalny i atrakcyjny. Wykonane z niego przybory używa się wygodnie i łatwo je przechowywać. Czy Ty też masz już swoje?

Funkcjonalność w kolorowej formie

Akcesoria silikonowe do kuchni są dla wielu osób po prostu atrakcyjne. Zwykle produkowane są w radosnych kolorach, ożywiających kuchnię i uatrakcyjniających proces gotowania. Lecz wygląd to oczywiście nie wszystko! Silikon to materiał elastyczny - w przeciwieństwie do tradycyjnych metalowych blaszek, foremek, drewnianych stolnic i plastikowych pojemników.

Po pierwsze, ułatwia to wyjmowanie z niego produktów. Nie przywierają do niego muffinki i chleby, a formę można wygodnie zdjąć z wypieku. Po drugie, miękkość silikonu umożliwia wygodniejsze przechowywanie. Koniec z upychaniem sztywnych pudełek, które nigdzie nie chcą się zmieścić! Silikonowe przybory kuchenne można zrolować, zwinąć, złożyć - mimo to nie zmieni swojej pierwotnej formy i po wyjęciu nadal będzie służył użytkownikom.

Silikon jest również bardzo odporny na wysoką temperaturę, dzięki czemu z powodzeniem poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi wypiekami. Wytrzymuje gorąco piekarnika aż do 240 stopni. Może być również stosowany w kuchni mikrofalowej. Co ciekawe, zimno również nie jest mu groźne - gadżety odporne są na temperaturę do -40 stopni.

Jakie akcesoria silikonowe do kuchni możesz kupić?

Opisane wyżej formy do pieczenia to bardzo popularny produkt. Można je nabyć w rozmaitych wersjach - w silikonie upieczesz klasyczne ciasto, keks, chleb, okrągłą tartę, a także małe babeczki. Unikniesz konieczności wykładania blach papierem do pieczenia i natłuszczania.

Ponadto - do wypieków nie przenikną żadne zapachy i smaki, co często zdarza się w przypadku metalowych blaszek. Jednym z ciekawych gadżetów silikonowych, używanych nie tylko do pieczenia, jest elastyczna stolnica. Taka mata jest łatwa w przechowywaniu - wystarczy ją zwinąć w rulon. To doskonałe rozwiązanie do małych mieszkań oraz dla osób, które nie znoszą mycia dużych blatów w małym zlewozmywaku.

Zobacz na: https://abc-agd.pl/106-akcesoria-silikonowe-do-kuchni
KOMENTARZE:

Brak komentarzy