Powrót do: Wyposażenie domu

Skleroterapia Kraków kiedy domowe sposoby na żylaki nie wystarczą


Przede wszystkim kobiety, ale również mężczyźni po 45. roku życia są zmuszeni mierzyć się z problemem żylaków. Wydawać by się mogło, że lekkie fioletowe, wybrzuszenie żyły na łydce to drobna niedogodność, co najwyżej szpeci odrobinę zgrabną nóżkę. Nic bardziej mylnego, żylaki to groźne schorzenia żył.

Jak powstają żylaki?

Są efektem niewydolności żylnej. Krew płynie przez nasze ciała poprzez układ krwionośny, czyli połączone ze sobą tętnice, żyły oraz naczynia włosowate. Aby przezwyciężyć siłę ciążenia oraz pomóc sercu w pracy, żyły wyposażone są w zastawki, które nie pozwalają krwi cofać się w układzie.

Dużą pomocą dla systemu krwionośnego w transporcie krwi z powrotem do serca jest również ruch mięśni ciała. Biegając, ćwicząc napinamy  mięśnie, które z kolei uciskają żyły. Jeśli człowiek nie rusza się wystarczająco często i nie wzmacnia swoich mięśni, a dodatkowo ma uszkodzone zastawki, krew zaczyna cofać się w niektórych żyłach. Powoduje to wzrost ciśnienia krwi, a następnie rozciąganie ścianek żył.

Skleroterapia Kraków - jak walczyć z żylakami?

Dobrą, nowoczesną metodą jest skleroterapia, inaczej nazywana obliteracją. Procedura polega na nieoperacyjnym wstrzykiwaniu środka obliterującego do światła chorej żyły. Lek uszkadza nabłonek naczynia krwionośnego przez co wywołuje stan zapalny i jego obkurczenie. Celem zastrzyku jest trwałe zarośnięcie chorego naczynka, które z biegiem czasu zwłóknieje i samoistnie zaniknie. Opracowano dwie formy wstrzykiwania substancji obliterującej:

  • pianka, gdy chcemy zwęzić większe żylaki;
  • roztwór do delikatnych małych żyłek.


Ważnym dodatkiem do takiej terapii jest zastosowanie zaraz po zabiegu opaski bądź pończochy uciskowej, aby zminimalizować prawdopodobieństwo ponownego rozszerzenia się żyły.

Gdzie udać się na bezpieczny zabieg?

Skleroterapia jest oferowana w niemal każdym centrum opieki medycznej w mieście Kraków i okolicach. Doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie potrafią przeprowadzić zabieg bez konieczności znieczulenia, nawet w pół godziny. Dodatkową przewagą skleroterapii nad tradycyjnym operacyjnym wycinaniem żylaków, jest jej nieinwazyjność, a to oznacza, że po wykonanym zabiegu pacjent nie musi być hospitalizowany, a na ciele nie pozostają żadne blizny.

Skleroterapia Kraków - przeczytaj więcej: https://leaclinic.pl/skleroterapia/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy