Powrót do: Wyposażenie domu

Najbardziej popularne złącza dźwiękowe w domu


Jeśli mamy własne studio nagraniowe lub jakiekolwiek studio, w którym przeprowadzamy obróbkę dźwięku, potrzebujemy do tego odpowiednich urządzeń. Chodzi nie tylko o głośniki, mikrofony, wzmacniacze czy konsolety, ale również o to, aby było one jak najlepszej jakości.

Oczywiście rozumiemy to i dbamy o solidny sprzęt, ale często pomijamy równie ważną rzecz, czyli złącza dźwiękowe. Ich jakość również ma znaczenie, ponieważ w przeciwnym wypadku nawet przy najdroższym sprzęcie dźwięk nie będzie czysty. Kable są równie istotne.

Kable JACK

Najbardziej standardowymi złączamikable JACK. Ich rola polega przede wszystkim na łączeniu instrumentów muzycznych z pozostałą częścią sprzętu, ale nie tylko. W przypadku tego rodzaju kabli powinniśmy stawiać na produkty wykonane z wysokiej jakości miedzi OFC oraz dobrze izolowane za pomocą solidnej warstwy PCV.

Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dźwięk jest transmitowany w najlepszy możliwy sposób, a ponadto nie będziemy musieli specjalnie martwić się o żywotność kabli, ponieważ będą wytrzymałe.

Kolejną istotną kwestią jest dobranie odpowiedniej długości kabli. Zawsze lepiej jest mieć trochę zapasu, dzięki czemu złącza muzyczne nie będą ograniczały artystów podczas przemieszania się. Co więcej, warto również mieć na stanie różne modele złączy, czyli zarówno proste, jak i kątowe. Pozwoli nam to na podłączenie kabli do każdego rodzaju sprzętu.

Adaptery do studia

Kolejnym rodzajem kabli są adaptery. Mogą to być zarówno adaptery do mikrofonów, które pozwalają podłączyć miniaturowy mikrofon do bezprzewodowego systemu w danym studiu, jak i tzw. przejściówki do różnych urządzeń.

Często zdarza się tak, że dane urządzenie lub sprzęt DJ-a albo muzyka ma różne złączki. Wtedy w sukurs przychodzą adaptery, które pozwolą mimo wszystko połączyć się nieprzystosowanym do siebie urządzeniom. Ten rodzaj kabli zwyczajnie sprawia, że studio nagraniowe staje się bardziej uniwersalne, a podczas pracy pojawia się mniej problemów natury logistyczno-technicznej.

Więcej produktów z kategorii złącza muzyczne znajdziesz tu: https://music-shop.pl/pol_m_Kable-i-zlacza_Zlacza-334.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy