Powrót do: Materiały budowlane

Mozaika płytki idealne do wielu pomieszczeń


Kamień jest materiałem, który może być używany do tworzenia geometrycznych płaszczyzn i przekształcania ścian oraz podłóg w stylowe, sugestywne i niepowtarzalne dzieła. W dawnych epokach do tworzenia mozaik wykorzystywano pieczołowicie obrabiane elementy, które dopasowywano do całości dekoracji.

W dzisiejszych czasach wykorzystywane są prostsze i tańsze metody. Obecnie mozaika kamień składa się z małych płytek, które są układane na specjalnie dobranej siatce, co nie tylko w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza pracę, ale też eliminuje obawy o powstanie niedociągnięć i ubytków.

Taka mozaika płytki cieszy się dużą popularnością i jest stosowana do aranżacji różnych przestrzeni, najczęściej w kuchniach i pomieszczeniach łazienkowych. Mozaiki kamienne są często łączone z innymi materiałami, takimi jak ceramika, tworząc w ten sposób grę kolorów, która przekształca każde pomieszczenie w domu w oryginalny detal wyposażenia.

Mozaika kamienna jako element aranżacji łazienki

Kamień to materiał, który zaszczepia stabilność i przywołuje obszary dobrego samopoczucia (spa i łaźnia turecka). Z tego powodu wybór mozaiki kamień do wyposażenia łazienki to wybór, który nada otoczeniu relaksujący aspekt, który dodatkowo jest zgodny z nowymi trendami w dziedzinie odnowy biologicznej i pielęgnacji ciała.

W zależności od gustu i zmysłu estetycznego przy pomocy kamiennej mozaiki można efektownie udekorować lustra i niewielkie fragmenty ścian lub całkowicie je zakryć. Mozaika płytki jest również z dużym powodzeniem używana do pokrywania miejsc łączenia ze ścianą lub sufitem, na powierzchniach o nieregularnym profilu, takich jak łuki czy kolumny. Ważną zaletą mozaik kamiennych jest to, że doskonale sprawdzają się w miejscach narażonych na powstawanie wilgoci, nad wanną lub w otoczeniu umywalek.

Zalety stosowania mozaiki kamiennej w kuchni

Mozaika kamień w kuchni prezentuje się  wyjątkowo dobrze jako element dekoracji oraz w formie panelu między szafkami kuchennymi. Tego typu mozaiki charakteryzują się wysoką trwałością i są łatwe do pielęgnacji. Dekoracja z mozaiki płytek w pomieszczeniu kuchennym jest jak akcent, który wzbogaca otoczenie o charakterystyczne piękno naturalnych materiałów, a jej bezproblemowa konserwacja sprawia, że kuchnia staje się jeszcze bardziej przyjemna.

Mozaikę kamień można dopasować do okładzin ściennych w harmonii chromatycznej lub wybrać jedną z wielu wersji mozaiki złożonej z mieszanki kolorów, aby stworzyć "ruch" na powierzchni, na której jest położona. Na przykład kolory trawertynu wahają się od jasnych, prawie białych, poprzez naturalne beże, aż po intensywne koralowe i ochrowe. Dzięki wykorzystaniu mozaiki kamienia można również zaaranżować kuchnie w stylu rustykalnym przez zastosowanie nisz i półek utworzonych na ścianach i ozdobionych mozaikami z naturalnego kamienia, które sprawią, że otoczenie, takie jak kuchnia, będzie jeszcze bardziej oryginalne i spersonalizowane.

Mozaiki kamienne zobaczysz tu: https://salonmarbella.pl/mozaika/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy