Powrót do: Wyposażenie domu

Ekologiczne produkty do domu


Higiena w gospodarstwie domowym jest ważna, ale równie istotna jest ochrona Ziemi, a świadomi tego klienci zaczęli coraz większą wagę przywiązywać do przyjaznych dla środowiska środków czystości. Oznacza to, że oferowane przez wielu sprzedawców ekologiczne produkty do domu są nieszkodliwe dla ludzi i środowiska, ponieważ zawierają wyłącznie rozpuszczalniki i środki powierzchniowo czynne pochodzenia roślinnego oraz naturalne olejki eteryczne i niesyntetyczne substancje zapachowe.

Zalety ekologicznych środków czystości

Utrzymanie czystości i odkażenie domu to potrzeba, którą można zaspokoić, stosując ekologiczne produkty do domu zamiast tradycyjnych chemicznych. Aby wykorzystać zalety ekologicznych produktów w swoim eko domu, które można stosować na wielu różnych powierzchniach i we wszystkich pomieszczeniach domowych, wystarczy wybrać któryś z gamy biologicznych detergentów lub zdecydować się na zakup składników do skomponowania samodzielnie ekologicznego środka czyszczącego.                                                                                          
W ofertach sprzedawców możemy znaleźć zarówno gotowe wyroby, takie jak biologiczne proszki do prania, naturalne odplamiacze, płyny zmiękczające do prania, jak i składniki do samodzielnego wykonania proszku lub innego ekologicznego preparatu czyszczącego. Dzięki kilku prostym podstawowym składnikom, takim jak soda oczyszczona, sok z cytryny, sól, olejki eteryczne, kwasek cytrynowy i naturalne domowe mydło można uzyskać wszystko, czego potrzeba do sprzątania domu.                                                                                                                         
Istnieje wiele możliwości samodzielnego przygotowania detergentu do prania, w postaci stałej lub płynnej, do użytku ręcznego lub w pralce. Można to wykonać, wykorzystując metodę domowej samodzielnej produkcji mydła naturalnego na zimno, gdzie możliwe jest uzyskanie tanich mydeł, które można zetrzeć na proszek przeznaczony do wlewania bezpośrednio do bębna pralki z dodatkiem łyżki sody oczyszczonej lub nadwęglanu sodu do każdego prania i kilku kropli wybranego olejku eterycznego.

Eko dom

Eko dom to nowy trend w sprzedaży artykułów do pielęgnacji domu i ekologicznych produktów do domu dedykowany konsumentom wrażliwym na kwestie ekologii i ochrony środowiska. Linia Eko dom to zestawy produktów przeznaczonych do czyszczenia ubrań i sprzątania domu przetestowanych pod kątem metali ciężkich i hipoalergicznych i wyprodukowanych z poszanowaniem środowiska. 

Eko_domW skład wyrobów Eko domu, poza środkami do pielęgnacji domu, wchodzą również różne akcesoria domowe i wyroby do higieny osobistej. Przykładem tego może być na przykład szczoteczka do zębów z naturalnym włosiem, wielorazowy papier toaletowy lub ekologiczne torebki wielokrotnego użytku.

 Wybierając ekologiczne produkty do domu i wprowadzając w życie kilka dobrych nawyków każdego dnia, automatycznie akceptujemy filozofię "zero odpadów", co pozwala znacznie zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko nie tylko w domu, ale też w ogólnym tego słowa znaczeniu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy