Powrót do: Wyposażenie domu

Dlaczego stawiać na naturalne kremy do rąk


Zima to trudny czas dla skóry dłoni. Niska temperatura powietrza, możliwość przemoczenie, wiatry oraz ogrzewanie w pomieszczeniach, przyczyniają się do tego, że wiele osób zaczyna odczuwać suchość naskórka. Z nadejściem cieplejszych dni, gdy dłonie nie są osłonięte rękawiczkami, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie i jej stan. Ma to znaczenie nie tylko dla wyglądu, ale także dobrego samopoczucia. Wysuszone dłonie są nieprzyjemne w dotyku, szczypią podczas mycia, a sam naskórek łatwo pęka i powoduje dodatkowy dyskomfort. Od czego więc zacząć?

Peeling do dłoni

Dłonie, tak jak i inne części ciała wymagają odpowiedniego złuszczenia. Idealnie w tej roli sprawdzi się naturalny peeling. Można wybierać wśród wielu kosmetyków, których podstawą jest cukier, sól, drobinki skorupek orzechów oraz inne składniki. Taki zabieg idealnie przeprowadzać regularnie, na przykład raz w tygodniu.

Naturalne kremy do rąk - nawilżenie i ochrona

Peeling to jednak dopiero wstęp do odbudowy wyglądu skóry. Kolejnym krokiem jest odpowiednie nawilżenie, w którym pomogą kremy i maski dedykowane na tę część ciała. Warto zdecydować się na naturalne kremy do rąk, które charakteryzują się świetną kompozycją. Ingrediencje pochodzące z owoców czy orzechów sprawią, że skóra szybko odzyska miękkość i delikatność.

Dobrze też, jeśli w składzie zawarte są witaminy, które dodatkowo odżywią. Pozytywny wpływ mają też oleje pochodzące z roślin. Wybierając produkt, trzeba również zwrócić uwagę, czy dobrze się wchłania. Dodatkową zaletą naturalnych artykułów jest właśnie to, że są szybko absorbowane i nie ma problemu z brudzeniem wszystkiego, podczas przypadkowego dotknięcia.

Czy warto inwestować w ekologiczne kosmetyki do dłoni?

Najczęściej są one droższe od tych klasycznych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Do produkcji tych drugich używa się zwykle najtańszych składników. Niestety wiele osób ma na nie uczulenie lub wręcz, zamiast polepszyć stan skóry, jeszcze bardziej ją przesuszają.

Ekologiczne artykuły poza dobrym składem, charakteryzują się też tym, że komponenty wykorzystane do ich produkcji w ponad 90% pochodzą z upraw, gdzie nie stosowano chemii. To wszystko przemawia za tym, żeby jednak wybrać ekologiczny krem do dłoni. Co więcej, pomimo wyższej ceny, kosmetyki takie są zazwyczaj wydajniejsze. Oznacza to, że jedno opakowanie wystarczy na dłużej.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy