Powrót do: Wyposażenie domu

Na jakie zabawki do wózka się zdecydować?


W pierwszych miesiącach życia dziecko rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego warto odpowiednio stymulować wszystkie zmysły malucha. Akcesoria w kontrastowych barwach i o bardzo zróżnicowanych fakturach skutecznie przykują uwagę każdego malca i zachęcą do większej aktywności. Zabawkami dziecko może bawić się wraz z opiekunem bądź rodzicem.

zabawki do wózka i fotelika

Zabawki do wózka i fotelika wspierają rozwój ruchowy 

Codzienne spacery mają same zalety. Regularne przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na odporność dziecka i jego rozwój emocjonalny, gdyż siedzące już niemowlę poznaje w ten sposób otaczający je świat. Na dłuższe spacery warto zabierać ze sobą różnorodne gadżety i akcesoria, na przykład pałąk z zabawkami do wózka.

Pałąk wykonany jest z najwyższej jakości materiałów i posiada ciekawe zawieszki, które maluch chętnie sięga rączkami. W ten sposób niemowlę doskonali swój chwyt i ćwiczy motorykę. Łuk z zabawkami montowany jest do ramy wózka poprzez odpowiednie zaczepy. Zabawka przymocowana według instrukcji jest stabilna i w pełni bezpieczna. Poszczególne elementy można przetrzeć mokrą chusteczką aby pozbawić je zanieczyszczeń i bakterii. Pałąki dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych dedykowanych chłopcom jak i dziewczynkom. 

Akcesoria dla niemowląt

Doskonałym wyborem są także pojedyncze zawieszki oraz książeczki, które można rozłożyć i przymocować do szczebelek łóżeczka. Praktyczne zabawki to doskonały pomysł na prezent dla malucha. Starsze niemowlę zainteresują również piłeczki sensoryczne, które są polecane przez wielu fizjoterapeutów.

Na uwagę zasługują także gumowe klocki oraz maty edukacyjne, które są barwne i składają się z wielu ciekawych elementów. Nieustannie modne są także klocki i zabawki drewniane, których atutem są naturalne materiały. Ważne jednak aby stawiać na produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, które cechuje najwyższa jakość wykonania, trwałość oraz bezpieczeństwo. Tego typu produkty podsiadają niezbędne atesty i spełniają normy bezpieczeństwa. Dużym ułatwieniem dla rodziców jest wyznaczenie minimalnego wieku użytkownika na poszczególnej zabawce.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy