Powrót do: Wyposażenie domu

W jakie meble dla niemowląt warto zainwestować?


Narodziny nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Posiadanie dziecka wiąże się bowiem z koniecznością zakupu wielu niezbędnych rzeczy. Mowa tu nie tylko o specjalnej żywności, podkładach oraz pieluchach, ale również o meblach dla niemowląt. W jakie konkretnie warto się zaopatrzyć, aby ułatwić sobie opiekę nad maluchem?

Leżaczki-bujaczki, czyli podstawowe wyposażenie młodych rodziców

Jednym z najprzydatniejszych gadżetów dla niemowlaków są leżaczki-bujaczki. Dzięki nim da się swobodnie wykonywać swoje obowiązki domowe, a jednocześnie nie traci się kontaktu z dzieckiem. Znacznie ułatwiają funkcjonowanie, ponieważ maluch potrzebuje niesamowicie dużo uwagi ze strony rodziców, taki mebel natomiast bardzo łatwo przenieść. Ciekawą ofertę posiada producent mebli dla dzieci, sprzedający swoje wyroby na stronie internetowej https://www.marko-baby.pl/lezaczki,10274,produkty.html. Znajdują się tam wielofunkcyjne modele, cechujące się prostotą obsługi, lekkością konstrukcji oraz wykonaniem z wytrzymałych, wysokiej jakości materiałów.

Mocne strony korzystania z leżaczka-bujaczka

meble_dla_niemowlatTego typu meble dla niemowląt przede wszystkim umożliwiają maluchom spokojny oraz zdrowy sen. Jest to niesamowicie istotne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wibracje i delikatne kołysanie sprzyjają wyciszeniu się, a także uspokojeniu. Ponadto świetnie się sprawdzają przy kolkach i innych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, z jakimi młodzi rodzice muszą się często mierzyć.

Leżaczek-bujaczek pełni również funkcję zapewniania dziecku rozrywki. Wyposażony jest bowiem w zabawkę świetlno-muzyczną z aż 9 różnymi melodiami, a także w kolorowe, urocze zawieszki. Niemowlęta chętnie wyciągają rączki w kierunku tego typu gadżetów i uderzają w nie dłońmi, co pozwala im doskonalić umiejętności motoryczne. Poprawia się także ich koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Uczy to poprawnego reagowania na bodźce, rozwija świadomość ruchu, a także doskonali wyobraźnię. Dzięki temu leżaczek-bujaczek jest dla malucha bardzo atrakcyjny, więc będzie w nim chętnie przebywał.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy