Powrót do: Klamki do drzwi

Wykończenie domu i klamki


Ostatnio wykańczaliśmy domek. Wszystko było super, prace remontowe szły jak po przysłowiowym maśle. Bardzo chcieliśmy zdążyć z zakończeniem prac oraz przeprowadzka jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Nie mogło się nie udać, byliśmy świetnie wyrobieni, poszczególne etapy kończyliśmy zgodnie z naszym, z góry przyjętym, harmonogramem. Ściany pomalowane, tapety położone.

Meble tapicerowane na zamówienie

Drzwi i meble zamówione już dawno, a czas oczekiwania wynosił jedynie 6 tygodni, czyli lada moment zostaną nam przywiezione. Już prawie wybierałam firanki do sypialni, kiedy dostałam telefon od producenta mebli tapicerowanych, u którego składaliśmy zamówienie na wielki narożnik do salonu, łóżko ze skóry do sypialni oraz komplet 12 krzeseł z obiciem ze skóry w kolorze narożnika.

klamkidodrzwiPrzemiła pani poinformowała mnie swoim pięknym melodyjnym głosem, że niestety nasze zamówienie zostanie zrealizowane za kolejne 4 tygodnie (a meble miały być u nas za 3 dni), ponieważ maja obecnie taką ilość zamówień, że nie wyrabiają się z ich realizacją.

Drzwi wewnętrzne do domu

Delikatnie mówiąc podniosło mi się ciśnienie. Oczywiście zaraz po powrocie do domu wysmarowałam pismo do producenta powołując się na zapisy łączącej nas umowy. Myliłam się myśląc, że to koniec przygód. Po kilku godzinach zadzwonił pan z firmy transportowej, który wiózł nam drzwi wewnętrzne do całego domku. Ucieszyliśmy się, od razu zabraliśmy się do rozpakowywania paczek i tu następna „niespodzianka” dnia.

Drzwi były- i owszem. Nawet takie jakie zamawialiśmy, ale…nie było klamek. Najpierw się zdenerwowałam, ale potem uznałam, że w dzisiejszych czasach dokupienie klamki do drzwi nie będzie problemie. Niestety życie szybko zweryfikowało moje myślenie.

Jednego dnia byliśmy w trzech dużych sieciowych sklepach budowlanych i pięciu małych. W każdym były klamki, ale albo nie w takim kolorze, albo nie takie jak chcieliśmy. A jak trafiliśmy na te idealne, to było ich tylko 4, a drzwi mieliśmy trochę więcej… Tak więc idą święta, drzwi są już zawieszone, a klamek nadal brak. Nadal czekamy na dostawę.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy